ГЛАВНА НАГРАДА:
Добитник на ГЛАВНАТА НАГРАДА од извлекувањето во 
Скопје, 11.11..2017 година:
1 број Автомобил CITROEN C4 CACTUS FEEL VTi 82 BM5
ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 БИСЕРА ЕВРУШОСКА УЛ. СОЦИЈАЛИСТИЧКА ЗОРА БР.9-1/3     СКОПЈЕ




3-КОЛО:  Добитници на наградите од извлекувањето во III-то коло,
Скопје, 11.11..2017 година:

 
Награда:
20 броја СЕТ ПРОИЗВОДИ ОД МАГНОЛИЈА со вредност од 2.000 ден.
ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 ЕВА ЃОРЃИЕВСКА УЛ.ФЕВРУАРСКИ ПОХОД БР.8/42     СКОПЈЕ
2 САЊА ТРАЈКОВСКА УЛ.ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БР.100  ОТОВИЦА    ВЕЛЕС
3 МАЈА МИЦЕВА ВАСИЛЕВО СТРУМИЦА
4 ЛУСИЈА ПЕТРОВСКА С.СТАРО СЕЛО   ТЕТОВО
5 ЈОВАН МИТЕВСКИ УЛ.ЈАНКО МИШИЌ БР.28     ДРАЧЕВО-СКОПЈЕ
6 ТЕО ПЕТКОВ УЛ.ЈАНЕ САНДАНСКИ БР.2А     КРАТОВО
7 ЈЕТМИР РЕЏЕПИ С.ТЕАРЦЕ    ТЕТОВО
8 ИЗАБЕЛА НЕДЕЛКОВСКА УЛ.КОЦЕ МЕТАЛЕЦ БР.1Б/1-3     СКОПЈЕ
9 АБДУЛАХИР РЕЏЕПИ С.ЛАБУНИШТА       СТРУГА
10 ТЕОДОР ТЕМЕЛКОВСКИ УЛ.ВАСИЛ ГЛАВИНОВ БР.19     ВЕЛЕС
11 ПЕТАР ТОЗИЕВСКИ УЛ.ЛЕНИНОВА БР.21     РЕСЕН
12 МАТЕЈА САВИНОСКИ УЛ.СЛАВЕЈ ПЛАНИНА БР.63     ПРИЛЕП
13 СИЛВАНА СТОЈАНОВСКА УЛ.САВА МИХАЈЛОВ БР.12/17     СКОПЈЕ
14 ДИМИТРИЈ ДОНЕВ УЛ.МЕТОДИЈА МИТЕВСКИ БР.6/5-15     СКОПЈЕ
15 ДАНЧЕ АЛЕКСОВСКА УЛ.5 БР.8      ДОЛНО ЛИСИЧЕ     СКОПЈЕ
16 ВИОЛЕТА КОСТАДИНОВ УЛ.ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БР.3/1-1     КОЧАНИ
17 ДУШАН АЛЕКСИЌ УЛ.ЈАНЕ САНДАНСКИ БР.86/4-12     СКОПЈЕ
18 АНГЕЛ ДИМОСКИ УЛ.КАРПОШ ВОЈВОДА БР.44-1/4      ОХРИД
19 МАРИЈА ПЕРИОСКА УЛ.ЈАНИ ЛУКРОСКИ БР.5-2/7      СКОПЈЕ
20 МЕЛАНИЈА КОНЕВСКА УЛ.ТЕТОВСКА БР.4     ПРИЛЕП
 
 
 
 
Награда:
5 броја РЕЛАКСАТОР ДЕТСКИ
ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 ОЛГА КРСТЕВСКА УЛ.КРЕСНА БР.17А     СКОПЈЕ
2 МИЛЕНА АНГЕЛОВСКА УЛ.БЛАГОЈ С.ГОЈЧО БР.9     КУМАНОВО
3 ЛИНА ШАРЛАМАНОВА УЛ.МАКСИМ ГОРКИ БР.49/14     СТРУМИЦА
4 АЛЕКСАНДАР ЈОШЕСКИ УЛ.ЦРНА РЕКА БР.2     ПРИЛЕП
5 БОЈАНЧО ПАВЛОВСКИ УЛ.НИКОЛА КАРЕВ БР.17     РЕСЕН
 
 
Награда:
5 броја ДЕТСКИ ВЕЛОСИПЕДИ
ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 ИВАНА ТРАЈКОВСКА ИВАНОВСКА УЛ.САСА 32 БР.18     СКОПЈЕ
2 ЛИНА ШТАРГОСКА УЛ.КИРО НАЦЕСКИ-ФЕТАК БР.8      ПРИЛЕП
3 ФИЛИП ДИНКИН С.КУКЛИШ БР.37     СТРУМИЦА
4 ДАВИД ЃОРУШКОВСКИ С.МОГИЛА      БИТОЛА
5 БОЈАНЧО ПАВЛОВСКИ УЛ.НИКОЛА КАРЕВ БР.17     РЕСЕН
 
 
Награда:
5 броја ДЕТСКО СЕДИШТЕ ЗА ВО КОЛА-КАТЕРПИЛАР
ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 КААН ШАКИРИ БУЛ.АВНОЈ БР.36 - 1/3     СКОПЈЕ
2 ЈОВАН СРБИНОВСКИ УЛ.ВЕЉКО ВЛАХОВИЌ БР.А2/20     СТРУГА
3 ТАЊА АМПЕВА УЛ. 8 СЕПТЕМВРИ БР.Б-3-8      ПРОБИШТИП
4 ДАМЈАН ГАЦЕВ УЛ. ДИМО ХАЏИ ДИМОВ БР.40 А/14     СКОПЈЕ
5 ТЕУТА ФАРИЗИ УЛ.178 БР.14     ТЕТОВО
 
 
 
Награда:
3 броја КРЕВЕТЧЕ БЕБЕШКО
ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 НАТАША АЛАБАКОВСКА АПЧЕВСКА УЛ.Д.И.МУРАТО БР.42     БИТОЛА
2 ЛЕНА МИЛЧЕВСКА УЛ.НИКОЛА ПАРАПУНОВ БР.5/94      СКОПЈЕ
3 ИНА КОСТАДИНОВСКА УЛ.САВА КОВАЧЕВИЌ БР.20     ВИНИЦА
 
 
Награда:
5 броја ТАБЛЕТ сСТАР ЗООМ-БЛАЦК 9“
ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 ЈОЦО МИТЕВСКИ УЛ.520 БР.47 ГАЗИ БАБА     СКОПЈЕ
2 АНА БЛАГОЕВА УЛ.2 АВГУСТ БР.24А     БИТОЛА
3 САРА СТОЈАНОВСКА УЛ.ХРИСТО СМИРНЕНСКИ БР.3А/1-2     СКОПЈЕ
4 ИСКРА ТРАЈКОВСКА УЛ.АДОЛФ ЦИБОРОВСКИ БР.14      СКОПЈЕ
5 АЛЕКСАНДРА ИСАКОВСКА УЛ.НИКОЛА РУСИНСКИ БР.10-2/5     СКОПЈЕ
 
 
Награда:
3 броја ДЕТСКИ ТРИЦИКАЛ
ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 ЃОКО ОГНЕНОВСКИ САВА КОВАЧЕВИЌ БР.15/34 А     СКОПЈЕ
2 ЗОРАН ВОЈНОВСКИ УЛ.ДИМИТАР ВЛАХОВ БР.А1/10     КОЧАНИ
3 ФАТИМЕ ФЕТА С.ГРЧЕЦ  УЛ.1 БР.7     СКОПЈЕ
 
 
Награда:
2 броја ДЕТСКИ МОТОР (6ВОЛТИ)
ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 ДАРИЈА ЈАНЕВСКА УЛ.РОЗА ЛУКСЕМБУРГ БР.12/6     СКОПЈЕ
2 ЉУПЧО РИСТЕВСКИ УЛ.БОНДЕ СКЕРЛЕВСКИ БР.12-1-1     БИТОЛА
 
 
Награда:
3 броја ЛАПТОП Ацер ЕС1-533-Ц9Њ1 15.6“ХД
ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 ТОДОР КРСТОВ УЛ.ИЛИНДЕНСКА БР.81-1-3     КАВАДАРЦИ
2 МАРИЈА ВЕЛИЧКОВСКА КОВАЧЕВСКА УЛ.МЕТОДИЈА АНДОНОВ-ЧЕНТО БР.6/1-13     СКОПЈЕ
3 ЈАСМИНА ВЕСЕЛИНОВА ПЕТРИНО БР.7     ОХРИД
 
 
Награда:
3 броја МАШИНА ЗА ПЕРЕЊЕ SHARP ES-FA7103W3
ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 ДАРИО ПАВЛЕСКИ УЛ.СТРУШКА БР.51 Б     ПРИЛЕП
2 МАРИЈА ДИМИТРОВА БУЛ.В.С.-БАТО БР.77-4/32     СКОПЈЕ
3 ЕЛИЗАБЕТА ВЕЉАНОВСКА УЛ.ЕНГЕЛСОВА БР.3     НЕГОТИНО
 
 
Награда:
3 броја СУШАРА ЗА ОБЛЕКА CANDY GCC 581NB-S
ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 ШПЕНД САЛИУ УЛ.МЕТОДИЈА МИТЕВСКИ БР.13-2/20     ЧАИР-СКОПЈЕ
2 ВЈОЛКА КАДРИУ ЈАШАРИ С.СЛУПЧАНЕ     ЛИПКОВО      КУМАНОВО
3 ЛЕНЧЕ ПЕТРОВА КАРАНЏИСКА УЛ.ВАСКО КАРАНЃЕЛЕСКИ БР.25/19     СКОПЈЕ
 
 
Награда:
1 број ДЕТСКИ ЏИП СПОРТСКИ (12 ВОЛТИ)
ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 ЕЛЕНА КОСТАДИНОВА ВИТАНОВА УЛ.ПАРИСКА КОМУНА БР.14/1-12     СКОПЈЕ
 
 
Награда:
3 броја ТЕЛЕВИЗОР TV Hyundai 40” LE-F D LED SMART FULLHD
ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 СТОЈЧЕ ПЕТКОВСКИ УЛ.МЛАДИНСКА БР.250     СТРУМИЦА
2 НИКОЛА ТАСИЌ УЛ.БЛАГОЈ ЃОРЕВ БР.139-К1/6    ВЕЛЕС
3 МЕЛАНИ РИСТОВСКА УЛ.ЈНА БР.164     ПРОБИШТИП
 
 
ГЛАВНА НАГРАДА:
1 број Автомобил CITROEN NOV C3 FEEL 1.2VTi 82 EUR6
ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 МАТЕА ЈОВАНОВИЌ УЛ.БРАЌА МИЛАДИНОВИ БР.24/13     СТРУМИЦА



2-КОЛО:  Добитници на наградите од извлекувањето во II-то коло,
Битола, 09.09.2017 година:

 
  Награда:  
  20 броја СЕТ ПРОИЗВОДИ ОД МАГНОЛИЈА со вредност од 2.000 ден.
  ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 ДРАГАНА БАХЧОВАНОВСКА-ШОШКОВСКА УЛ. МИТО Х.ЈАСМИН БР.6/3-4     -ЦЕНТАР-СКОПЈЕ
2 КАТЕРИНА РИСТОВА С. ВОЗАРЦИ      - КАВАДАРЦИ
3 АНДРИЈАНА СИМОВСКА УЛ. ЏУМАЈСКА БР.54     -КАРПОШ - СКОПЈЕ
4 ВЛАДИМИР КИМОВ УЛ. ИВО ЛОЛА РИБАР БР.40     - ВАЛАНДОВО
5 БОЈАН РИСТЕСКИ УЛ. БЕРТРАНД РАСЕЛ БР.13     -СКОПЈЕ
6 МАРЈАН СЛАВСКОВСКИ УЛ. СЛАВЕЈ ПЛАНИНА БР.9/4-8    -СТРУГА
7 ЕМИЛИЈА СЕНКОВА УЛ. БОГДАН ПРЛИЧКО БР.19     -ВЕЛЕС
8 КИРИЛ МИТЕВСКИ УЛ. 4 ЈУЛИ БР.7     -ВАЛАНДОВО
9 ИЛИНА БОШЕВА УЛ. КИРО КРСТЕВ БР.10     -КАВАДАРЦИ
10 ЈАНЕ КРСТЕВ УЛ. ЦАР САМОИЛ БР.6     -НОВО СЕЛО - СТРУМИЦА
11 ДЕЈАН БАБУШКУ УЛ. 1613 БР.11     -НОВО ЛИСИЧЕ - СКОПЈЕ
12 ДАРИЈАН ГАЧЕВИЌ УЛ. ПЕРО ШВАРЦ БР.37     -КУМАНОВО
13 ВЛАДО ДИМИТРОВСКИ УЛ. МОША ПИЈАДЕ БР.4    -ДЕЛЧЕВО
14 ДАВИД ПЕТКОВСКИ УЛ. СОЛУНСКА БР.180/4     -БИТОЛА
15 ДЕЈАН ТУНЕВ БУЛ.ЈАНЕ САНДАНСКИ БР.54/3-1     -СКОПЈЕ
16 ЕЛЕНА МИНА АПОСТОЛСКИ УЛ. МАРШАЛ ТИТО БР.106/4     -ТЕТОВО
17 ЈАСМИНА ДУРОВИЌ УЛ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ БР.20     -НЕГОТИНО
18 ТАТЈАНКА ПРЕДАРСКА УЛ. МАРШАЛ ТИТО БР.93    -с.СМОЈМИРОВО - БЕРОВО
19 ТАЊА И ЛУКА ЃУРОВСКИ УЛ. В.С.БАТО БР.17/1-8     -СКОПЈЕ
20 СУЗАНА МЕЛОВА УЛ. 12-те ДРУГАРИ БР.21     -ВАТАША - КАВАДАРЦИ
     
     
  Награда:  
  5 броја РЕЛАКСАТОР ДЕТСКИ  
  ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 ФИЛИП ПЕТКОСКИ УЛ. К.КРСТЕСКИ ПЛАТНИК БР.9     -ПРИЛЕП
2 ДИМИТРИ ПЕТРОВСКИ с.ИЗВОР       -општина ЧАШКА     -ВЕЛЕС
3 МИРОСЛАВ ЛАБУДОВИЌ БУЛ. КОЧО РАЦИН БР.14/6-2     -СКОПЈЕ
4 МАЈА ЉОЧЕВА УЛ. КОЉО ОРЦЕВ БР.8/2/19     -СТРУМИЦА
5 АРИЈАНА,ЈУЛИЈАНА,БЛАГОЈА СТЕВАНОВСКИ УЛ. АНАСТАС КОЦАРЕВ БР.5     -Ѓ.ПЕТРОВ - СКОПЈЕ
     
     
  Награда:  
  5 броја ДЕТСКИ ВЕЛОСИПЕДИ  
  ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 МАРИЈА ПЕТКОВСКА УЛ. ВЛАДИМИР КОМАРОВ БР.27/2-1     -СКОПЈЕ
2 НИКОЛАЈ ФИЛИЌ УЛ. ДИМО ХАЏИ-ДИМОВ БР.158     -К.ВОДА - СКОПЈЕ     
3 ТРАЈЧЕ ИВАНОВ УЛ. ПРИЛЕПСКА БР.3     -СТРУМИЦА
4 САЊА ЈАНКУЛОВСКА УЛ. СТУДЕНТСКА БР.42     -БИТОЛА
5 ЛЕОН БОГЕВ УЛ. ЛЕНИНОВА БР.14     -КАВАДАРЦИ
     
     
  Награда:  
  5 броја ДЕТСКО СЕДИШТЕ ЗА ВО КОЛА-КАТЕРПИЛАР
  ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 ТАЊА СПИРОВСКА УЛ. ДИМИТАР МИТЕ БОГОЕВСКИ БР.15     -БИТОЛА
2 ХРИСТИЈАН СТОЈАНОСКИ УЛ. ПРИЛЕПСКИ БРАНИТЕЛИ БР.248    -ПРИЛЕП
3 ЛИЛИ СТЕВО МАРУШИ УЛ. КОЧО ДЕСАНО БР.12     -БИТОЛА
4 МАЈА СТАНОЈКОВСКА ТИДАРЧЕВА УЛ. ВАТАША БР.11     -ДРАЧЕВО - СКОПЈЕ
5 ЉУПЧО КОТЕВСКИ УЛ. НИКОЛА ТЕСЛА БР.141     -БИТОЛА
     
     
  Награда:  
  3 броја КРЕВЕТЧЕ БЕБЕШКО  
  ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 СИЛВИЈА ЧУНТЕВА УЛ. ЈАНКО ЦВЕТИНОВ БР.59     -СТРУМИЦА
2 СВЕТЛАНА АНГЕЛОВСКА УЛ. 3 МАКЕДОНСКА БРИГАДА БР.17Б     -СКОПЈЕ
3 ЈАСМИНА МИЛКОВА ЌИЉОВ УЛ. МАКСИМ ГОРКИ БР.2     -КАВАДАРЦИ
     
     
  Награда:  
  5 броја ТАБЛЕТ сСТАР ЗООМ-БЛАЦК 9“
  ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 БЛАГИЦА АТАНАСОВСКА УЛ. ТОДОР ЧАНГОВ БР.24     -СКОПЈЕ
2 МАРГАРИТА АРСОВА УЛ. ЛОКОВ БР.28-2/15     -К.ВОДА - СКОПЈЕ
3 МАКЕДОНКА МЕШКОВА УЛ. АКАДЕМИК ПЕНЧО ДАВЧЕВ БР.184     -ВЕЛЕС
4 ГУЛНЕХАР САЛИЈИ (А.ЈАСИН) УЛ. ДИМИТАР ВЛАХОВ БР.4/1-1     -ГОСТИВАР
5 ДАВИД ЈАНЕВСКИ УЛ. НАРОДНА МЛАДИНА БР.32     -КАВАДАРЦИ
     
     
  Награда:  
  3 броја ДЕТСКИ ТРИЦИКАЛ  
  ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 БЕТИ МИЛОШЕВСКА УЛ. КАРЛ ЛИБКНЕХТ БР.3-3/3     -СКОПЈЕ
2 МАРГАРИТА ВАСИЛЕСКА УЛ. ПАРИСКА КОМУНА БР.21/2-10     -СКОПЈЕ
3 КРИСТИНА БЛАЖЕВСКА УЛ. ИЛИЈА АЛЕКСОВ БР.28     -РАДОВИШ
     
     
  Награда:  
  2 броја ДЕТСКИ МОТОР (6ВОЛТИ)
  ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 АЈА И ЕРОЛ РИЗАОВИ БУЛ. В.С.БАТО БР.8А-2/39     -СКОПЈЕ
2 МАРЈАН РИСТОВСКИ УЛ. ВЕРА ЈОЦИЌ БР.3     -ВИНИЦА
     
     
  Награда:  
  3 броја ЛАПТОП Ацер ЕС1-533-Ц9Њ1 15.6“ХД
  ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 КАЛИНА АЦЕВСКА УЛ. СТЕФАН ЦВЕТКОВСКИ БР.1     -ДРАЧЕВО - СКОПЈЕ
2 ЈАНА СИМОНОВСКА УЛ. БЛАГОЈА СТЕФКОВСКИ БР.89А    -Г.БАБА - СКОПЈЕ
3 ПАВЛИНКА ТАШЕВА УЛ. МЕТОДИЈА ЏУНОВ БР.133     -КАВАДАРЦИ
     
     
  Награда:  
  3 броја МАШИНА ЗА ПЕРЕЊЕ SHARP ES-FA7103W3 
  ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 ЕКАТЕРИНА КЕЛЕШОСКА УЛ. СТЕВО ЈОВАНОСКИ БР.10     -СТРУГА
2 ЛИДИЈА ТРАЈКОВСКА-РИСТОВСКА УЛ. ИСАИЈА МАЖОВСКИ БР.31-2/14     -СКОПЈЕ
3 ЈОВАНА ТОДОРОВСКИ УЛ. АРОН АРОЕСТИ БР.27     -БИТОЛА
     
     
  Награда:  
  3 броја СУШАРА ЗА ОБЛЕКА CANDY GCC 581NB-S
  ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 СИНИША ПАСПАЛ УЛ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ БР.70     -БИТОЛА
2 ЃОРЃИ МАКСИМОСКИ УЛ. БРЗАНЕРИЈА-2 БР.19     -ГОСТИВАР
3 НИКОДИМ ШТАРГОСКИ УЛ. КИРО ФЕТАК БР.6     -ПРИЛЕП
     
     
  Награда:  
  1 број ДЕТСКИ ЏИП СПОРТСКИ (12 ВОЛТИ)
  ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 ИГОР СТЕФАНОВСКИ УЛ. СОЛУНСКА БР.54     -БИТОЛА
     
     
  Награда:  
  3 броја ТЕЛЕВИЗОР TV Hyundai 40” LE-F D LED SMART FULLHD
  ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 ВИКТОРИЈА РИЗОВСКИ С.МОГИЛА  општина МОГИЛА
2 НИКОЛА НИКОЛОВ СКОПЈЕ
3 ДАВИД ЗДРАВКОВСКИ УЛ. 7-ма БР.9     -РЕСЕН
     
     
  ГЛАВНА НАГРАДА:  
  1 број Автомобил CITROEN NOV C3 FEEL 1.2VTi 82 EUR6
  ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 СТЕФАН ВЕЛКОВСКИ УЛ. ПРОХОР ПЧИНСКИ БР.9     -КУМАНОВО



 
1-КОЛО:  Добитници на наградите од извлекувањето во I-то коло,
Штип, 08.07.2017 година:


 
  Награда:  
  20 броја СЕТ ПРОИЗВОДИ ОД МАГНОЛИЈА со вредност од 2.000 ден.
  ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 ЈОВИЦА ЦВЕТАНОВ БУЛ. ЈАНЕ САНДАНСКИ 109/4-12     СКОПЈЕ
2 МЕЛАНИ РИСТОВА УЛ. БЕЛА ЦРКВА     РАДОВИШ
3 НАДИР РЕЏЕПИ С. ДОБРОШТЕ, ОПШТИНА ТЕАРЦЕ     ТЕТОВО
4 МИА ЈОВАНОВИЌ УЛ. ВАСКО КАРАНГЕЛЕСКИ 40/1-28     СКОПЈЕ
5 ДИНО МАЖУЧАНЕЦ УЛ.ПАРТИЗАНСКИ ОДРЕДИ 8     ПРИЛЕП
6 ПЕТАР АНДОНОВ УЛ. НАРОДНИ ХЕРОИ 16     БИТОЛА
7 ФИЛИП МИРЧЕСКИ УЛ. БРАЌА ШЕМКОСКИ 23     ПРИЛЕП
8 ДАНИЕЛА ФИЛИАНОСКА УЛ. АНДОН КЕЦКАРОВ 14     СКОПЈЕ
9 ЛЕНА СПАСОВСКА УЛ. ПЕРО ШВАРЦ 6/1-10     КУМАНОВО
10 ЕВГЕНИЈА КОЛЕВСКА С. РОМАНОВЦЕ     КУМАНОВО
11 ВАЊА БОГДАНОВИЌ УЛ. ТЕОФАН ЕКОНОМОВ 11     КУМАНОВО
12 ДАМЈАН ДИМИТРОВ УЛ. 11 ОКТОМВРИ 98     СВ.НИКОЛЕ
13 СОЊА МИЛЕВСКА УЛ. КЛЕНОЕЦ 79/3     СКОПЈЕ
14 СЛОБОДАНКА, БОБИ И ЛЕОНА ТЕОВСКИ УЛ. СЛАВЈАНСКА 31     ВЕЛЕС
15 ЃОРЃИ НИКОЛОВСКИ УЛ. ВАРАЖДИНСКА 42     КУМАНОВО
16 НИНА МИЦКОВСКА УЛ. ЈОРДАН МИЈАЛКОВ 36-1-2     СКОПЈЕ
17 СУЛ ИСЕНИ УЛ. ДР.МЛАДЕН СТОЈАНОВИЌ 70     КУМАНОВО
18 ДРАГАН ЌИРИЌ УЛ. ФИНСКА 153     СКОПЈЕ
19 МЕЛАНИЈА МЦКОСКА УЛ. МАРКО НЕСТОРОСКИ 43     ОХРИД
20 СТОЈКА МИТКОВА УЛ. ГОШО ВИКЕНТИЕВ 43     КОЧАНИ
     
     
  Награда:  
  5 броја РЕЛАКСАТОР ДЕТСКИ  
  ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 ГАБРИЕЛА МИТРОВСКА УЛ. 250 БР.14 АЈДУЧКА ЧЕШМА     КУМАНОВО
2 ТАМАРА ЛОЗАНОСКИ УЛ. ЈОСИФ ХРИСТОВСКИ 2/19     БИТОЛА
3 ДАВИД ДИМКОВ С. ДРЕНОВО     КАВАДАРЦИ
4 СИМОНА СТОЈАНОВСКА УЛ. ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ 27     КАВАДАРЦИ
5 АНА ЧОРБЕВСКИ УЛ. МАЏИР МААЛО 14     СКОПЈЕ-ЦЕНТАР
     
     
  Награда:  
  5 броја ДЕТСКИ ВЕЛОСИПЕДИ  
  ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 ЈАНА БЛАЖЕВСКА УЛ. АНРИ БАРБИС 33     СКОПЈЕ     
2 АНЕТА И АТАНАС ТРАЈКОВСКИ УЛ. ПРВОМАЈСКА 13Д     СКОПЈЕ
3 ИНА КОСТАДИНОВСКА УЛ. САВА КОВАЧЕВИЌ 20     ВИНИЦА
4 АЛЕК КРАЉЕВСКИ УЛ. ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА 5/1-6     КУМАНОВО
5 ИВАНА НИКОЛОВСКА УЛ. САМОИЛОВА 170     СКОПЈЕ
     
     
  Награда:  
  5 броја ДЕТСКО СЕДИШТЕ ЗА ВО КОЛА-КАТЕРПИЛАР
  ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 ЖАКЛИНА СТАНОЈКОВСКА О. РАНКОВЦЕ 1316     КРИВА ПАЛАНКА
2 ЕЛЕНА КРАЉЕВСКА ПЕТКОСКА УЛ. КИРО КРСТЕСКИ ПЛАТНИК 9     ПРИЛЕП
3 САЊА ТРАЈКОВСКА УЛ. ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ 100     ОТОВИЦА     ВЕЛЕС
4 ГАБРИЕЛА МИТРОВСКА УЛ. 250  БР.14  АЈДУЧКА ЧЕШМА     КУМАНОВО
5 АНТОНИО ДИМОВСКИ УЛ. ЛУКА ГЕРОВ 46 3/3     СКОПЈЕ
     
     
  Награда:  
  3 броја КРЕВЕТЧЕ БЕБЕШКО  
  ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 КАТЕРИНА ЈАКИМОВСКА-АНДЕВСКИ УЛ. 11  БР.18   ЈУРУМЛЕРИ, ГАЗИ БАБА     СКОПЈЕ
2 МАРИКА СТОЈАНОСКА ПЕТРЕСКА УЛ. МЕТОДИЈА ШАТОРОВ ШАРЛО 105/19     ПРИЛЕП
3 РУМЕНА БАЛШЕВСКА БЕГОВИЌ УЛ. ЛАЗАР ПОП ТРАЈКОВ 36/1-8     СКОПЈЕ
     
     
  Награда:  
  5 броја ТАБЛЕТ сСТАР ЗООМ-БЛАЦК 9“
  ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 ВЕСНА ЛАЗАРОВСКА УЛ. ДИМИТАР ВЛАХОВ 12/4     ВЕЛЕС
2 ОЛИВЕР ПЕТРЕСКИ УЛ. МЕТОДИЈА ШАТОРОВ ШАРЛО 105/19     ПРИЛЕП
3 ЈОВАНА НИКОЛОСКА УЛ. ДИМО ХАЏИ ДИМОВ 78А     СКОПЈЕ, К.ВОДА
4 БРАНИСЛАВ ЗЛАТКОВ УЛ. ЛАЗО СТОИМЕНОВ 24     ОРИЗАРИ, КОЧАНИ
5 МАКИМ ДИМОВСКИ УЛ. БЛАГОЈА СТЕФКОВСКИ 193А     СКОПЈЕ
     
     
  Награда:  
  3 броја ДЕТСКИ ТРИЦИКАЛ  
  ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 АДРИЈАНА ТРАЈАНОВСКА УЛ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ 25     ДЕЛЧЕВО
2 ЈЕФТИМИЈЕ СРБИНОВСКИ БУЛ. ЈАНЕ САНДАНСКИ 72/28     СКОПЈЕ
3 ГАБРИЈЕЛА КИМЕВСКА НАСЕЛБА БАБИН ДОЛ   УЛ.8  БР.9     КУМАНОВО
     
     
  Награда:  
  2 броја ДЕТСКИ МОТОР (6ВОЛТИ)
  ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 АЊА НЕНОВСКА БИТОЛА
2 САРА СЕКУЛОСКА УЛ. КОЗАРА 11      МАКЕДОНСКИ БРОД
     
     
  Награда:  
  3 броја ЛАПТОП Ацер ЕС1-533-Ц9Њ1 15.6“ХД
  ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 БОРЈАН ГЕОРГИЕВСКИ (АЛЕКСАНДАР) УЛ. БОНДЕ СКЕРЛЕВСКИ 8/15      БИТОЛА
2 НИКОЛЕТА СТЕФАНОВСКА УЛ. ВОЛГОГРАДСКА 7/29     СКОПЈЕ
3 АБДУЛАХИР РЕЏЕПИ С. ЛАБУНИШТА     СТРУГА
     
     
  Награда:  
  3 броја МАШИНА ЗА ПЕРЕЊЕ SHARP ES-FA7103W3 
  ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 СИМЕОН БОЖИНОВСКИ УЛ. 8 НОЕМВРИ 52     НЕГОТИНО
2 ЗОРИЦА ЕФТИМОВ УЛ. ГОТЕН 55     РАДОВИШ
3 ЈОХАН ВЕЛИНОВ УЛ.9  БР.125А   НАС.ИЛИНДЕН     СКОПЈЕ
     
     
  Награда:  
  3 броја СУШАРА ЗА ОБЛЕКА CANDY GCC 581NB-S
  ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 РОБЕРТО АНГЕЛОВСКИ УЛ. 3 АПРИЛ 13А     ПРОБИШТИП
2 СТЕФАНЧО СТАНКОВСКИ УЛ. ФИНСКА 198     СКОПЈЕ
3 ЃОРЃИ АНЃЕЛКОВСКИ УЛ. ДИМИТАР ВЛАХОВ 15/2-4     ГОСТИВАР
     
     
  Награда:  
  1 број ДЕТСКИ ЏИП СПОРТСКИ (12 ВОЛТИ)
  ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 СЛАВКА СТЕФАНОВСКА-ЦВЕТКОВСКА С. МЛ.НАГОРИЧАНЕ     КУМАНОВО
     
     
  Награда:  
  3 броја ТЕЛЕВИЗОР TV Hyundai 40” LE-F D LED SMART FULLHD
  ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 ЛИМБА ЛОСТОВА УЛ. 27 МАРТ 45     КАВАДАРЦИ
2 ПРЕДРАГ ЛУКИЌ УЛ. ТОДЕ ДУМБА 52     КУМАНОВО
3 МАРКО КУЧУКОВ УЛ. ЈОВАН АЛАБАКОВ 2     ВЕЛЕС
     
     
  ГЛАВНА НАГРАДА:  
  1 број Автомобил CITROEN NOV C3 FEEL 1.2VTi 82 EUR6
  ИМЕ И ПРЕЗИМЕ АДРЕСА
1 ЈАНА ГОГИЌ УЛ. ПЕРО НАКОВ 35     СКОПЈЕ